wpid-trening-personalny-czyli-jak-zmobilizowac-sie-do-cwiczen-023635c3002973046f9a9d8140bdaf59

Trener personalny – inwestycja w siebie.

Z każdym rokiem wśród społeczeństwa wzrasta świadomość konieczności wykonywania ćwiczeń. Zarówno rano, jak i wieczorami na ulicach miast można spotkać kobiety oraz mężczyzn uprawiających jogging, korporacje obdarowują swoich pracowników karnetami na siłownię i basen, a studenci, żeby poprawić swoją kondycję, ćwiczą korzystając z filmów instruktażowych zamieszczanych w internecie. 

pure 3

Jak zapewniają osoby współpracujące z trenerem oraz sami trenerzy, nikt tak nie zmotywuje do działania i nie udzieli wsparcia jak profesjonalista. To człowiek, który przeszedł wiele szkoleń i kursów z zakresu dietetyki, odnowy biologicznej, rehabilitacji oraz oczywiście zajęć fitness ( chociaż nie zawsze). Potrafi więc nie tylko odpowiednio do predyspozycji klienta dobrać zestaw ćwiczeń, ale też może udzielić porad żywieniowych. Ponadto kiedy podczas ćwiczeń ma się świadomość bycia obserwowanym, wówczas do wykonywanych ruchów przykłada się więcej uwagi, co czyni trening bardziej efektywnym. 

Bardzo często zdarza się, że ćwicząc samodzielnie, popełnia się wiele błędów, które nie tylko udaremniają trening, ale też niekorzystnie wpływają na mięśnie, stawy i kości, co doprowadzić może do kontuzji. Obecność wykwalifikowanego i doświadczonego trenera pozwoli uniknąć niepotrzebnego bólu oraz poprawi jakość ćwiczeń, a także zwiększy wydajność ćwiczącego. Poza tym, stałe monitorowanie poczynań walczących o szczupłą sylwetkę osób może wyeliminować te elementy aktywności, które okażą się dla trenujących niekorzystne lub które przekroczą ich możliwości. 

Czy istnieje jakikolwiek minus zajęć z trenerem? Przecież układa on zindywidualizowane zestawy ćwiczeń po dokładnej konsultacji z klientem, wspólnie z nim określa cel, jaki klient chce poprzez trening osiągnąć, pilnuje by wszystkie ćwiczenia wykonywał poprawnie oraz dba o jego dietę. Niestety, dla wielu osób głównym powodem, dla którego zmuszeni są zrezygnować z pomocy profesjonalisty, to koszty związane z jego wynajęciem. Cena jednorazowej konsultacji ze specjalistą waha się od 50 do 200 zł, a żeby trening miał sens, trzeba spotykać się regularnie minimum 2-3 razy w tygodniu, co w najlepszym wypadku generuje koszty rzędu 400-600 zł miesięcznie. Nie wszystkich stać na taki luksus, więc co zaradniejsi proponują trening najlepszej przyjaciółce lub partnerowi, co pozwala obniżyć wydatki o połowę.

Jak widać, każdy argument przemawiający na niekorzyść osobistego trenera łatwo zbić. Mimo to i tak istnieje cała rzesza osób, które będą wolały ćwiczyć w pojedynkę. Nie można im tego zabronić. Wszak rozsądek i odpowiednie merytoryczne przygotowanie nic nie kosztują, a również mogą przyczynić się do osobistego sukcesu w walce z nadmiarem kilogramów. 

530523_414176278655273_324135009_n

 

Już niedługo możecie wyczekiwać notki o postanowieniach noworocznych! 

 

Madzix.